RVT10UF25V67RV0020
MFR.Part #
RVT10UF25V67RV0020
JLCPCB Part #
C2992591
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 21mA@120Hz 25V 5.4mm 6.3mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS