RVT100UF6.3V67RV0121
MFR.Part #
RVT100UF6.3V67RV0121
JLCPCB Part #
C2904876
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 40mA@120Hz 5.4mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS