RVT100UF50V67RV0040
MFR.Part #
RVT100UF50V67RV0040
JLCPCB Part #
C2836439
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 100uF 146mA@120Hz 2000hrs@105℃ 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS