RVT100UF35V67RV0034
MFR.Part #
RVT100UF35V67RV0034
JLCPCB Part #
C2836442
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 35V 6.3mm 7.7mm 87mA ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS