RVE100UF16V67RV0046
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
RVE100UF16V67RV0046
JLCPCB Part #
C2904878
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 170mA@120Hz 2000hrs@105℃ 5.4mm 6.3mm 850mΩ@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS