RST10UF16V013
MFR.Part #
RST10UF16V013
JLCPCB Part #
C4747968
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 10uF 14mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS