FZ100UF16V90RV0140
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
FZ100UF16V90RV0140
JLCPCB Part #
C5155334
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 230mA@120Hz 5.7mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS