DHG250M156H136S1AA
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
DHG250M156H136S1AA
JLCPCB Part #
C49309256
Package
Plugin,D10xL13mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 13mm 15uF 250V 3.8Ω@100kHz 370mA@100kHz 5000hrs@105℃ 5mm ±20% Plugin,D10xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS