KIA1117-3.3
Extended
Manufacturer
KIA Semicon Tech
MFR.Part #
KIA1117-3.3
JLCPCB Part #
C116069
Package
SOT-223
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 1A 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS