KIA1117-2.5
Extended
Manufacturer
KIA Semicon Tech
MFR.Part #
KIA1117-2.5
JLCPCB Part #
C116066
Package
SOT-223
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1A 2.5V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS