T545W476M020ATE055
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T545W476M020ATE055
JLCPCB Part #
C4978766
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 20V 47uF 55mΩ@100kHz ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS