T540D477M004DH8510WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D477M004DH8510WAFL
JLCPCB Part #
C4983698
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 40mΩ@100kHz 470uF 4V ±20% 2917 Tantalum Capacitors