T540D477K2R5DH85057280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D477K2R5DH85057280
JLCPCB Part #
C2159983
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 2.5V 40mΩ@100kHz 470uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors