T540D337M006DH8710WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D337M006DH8710WAFL
JLCPCB Part #
C4983542
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 330uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±20% 2917 Tantalum Capacitors