T540D337M006CH87107280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D337M006CH87107280
JLCPCB Part #
C2160133
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 330uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±20% 2917 Tantalum Capacitors