T540D337M004BH8505WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D337M004BH8505WAFL
JLCPCB Part #
C1576611
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 330uF 40mΩ@100kHz 4V ±20% 2917 Tantalum Capacitors