T540D337K006BH85107610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D337K006BH85107610
JLCPCB Part #
C1576377
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 330uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±10% 2917 Tantalum Capacitors