T540D337K004AH85057280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D337K004AH85057280
JLCPCB Part #
C2160750
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 330uF 40mΩ@100kHz 4V ±10% 2917 Tantalum Capacitors