T540D336K020CT8705
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D336K020CT8705
JLCPCB Part #
C2160535
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 100mΩ@100kHz 20V 33uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS