T540D157M006CH8705WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D157M006CH8705WAFL
JLCPCB Part #
C1578048
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 150uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±20% 2917 Tantalum Capacitors