T540D157M006AH8605
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D157M006AH8605
JLCPCB Part #
C4983834
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 150uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±20% 2917 Tantalum Capacitors