T540D157K006BH87057280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540D157K006BH87057280
JLCPCB Part #
C5107139
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 150uF 40mΩ@100kHz 6.3V ±10% 2917 Tantalum Capacitors