T540B476M006BH8610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540B476M006BH8610
JLCPCB Part #
C4979358
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 47uF 6.3V 80mΩ@100kHz ±20% 1411 Tantalum Capacitors