T540B476K006BH85107610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540B476K006BH85107610
JLCPCB Part #
C1576910
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 47uF 6.3V 80mΩ@100kHz ±10% 1411 Tantalum Capacitors