T540B336M006AH8510WAFL
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540B336M006AH8510WAFL
JLCPCB Part #
C1577020
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 33uF 6.3V 80mΩ@100kHz ±20% 1411 Tantalum Capacitors