T540B336K006AH86107610
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540B336K006AH86107610
JLCPCB Part #
C4988628
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 33uF 6.3V 80mΩ@100kHz ±10% 1411 Tantalum Capacitors