T540B157M003BH85107280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T540B157M003BH85107280
JLCPCB Part #
C4985558
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 150uF 3V 80mΩ@100kHz ±20% 1411 Tantalum Capacitors