T530X157M016ATE0157280
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T530X157M016ATE0157280
JLCPCB Part #
C2159336
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 150uF 15mΩ@100kHz 16V ±20% 2917 Tantalum Capacitors ROHS