T502B106K016AG6210
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T502B106K016AG6210
JLCPCB Part #
C4988561
Package
1411
Description
-55℃~+230℃ 10uF 16V 2.8Ω ±10% 1411 Tantalum Capacitors ROHS