T500C476M006AG6110
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T500C476M006AG6110
JLCPCB Part #
C1856639
Package
2312
Description
-55℃~+200℃ 1.8Ω@100kHz 47uF 6.3V ±20% 2312 Tantalum Capacitors ROHS