T500B106K016AG6110
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T500B106K016AG6110
JLCPCB Part #
C4950399
Package
1411
Description
-55℃~+200℃ 10uF 16V 2.8Ω@100kHz ±10% 1411 Tantalum Capacitors ROHS