T498B685K016ATE1K8
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T498B685K016ATE1K8
JLCPCB Part #
C1881768
Package
1411
Description
-55℃~+150℃ 1.8Ω@100kHz 16V 6.8uF ±10% 1411 Tantalum Capacitors ROHS