T496X336K020BH61107505
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T496X336K020BH61107505
JLCPCB Part #
C4981635
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 20V 33uF 900mΩ ±10% 2917 Tantalum Capacitors