T495E337K010ATE060
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T495E337K010ATE060
JLCPCB Part #
C4979340
Package
2824
Description
-55℃~+125℃ 10V 330uF 60mΩ ±10% 2824 Tantalum Capacitors ROHS