T495D476K016ATE080
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T495D476K016ATE080
JLCPCB Part #
C1959209
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 16V 47uF 80mΩ ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS