T494X107K016AG
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T494X107K016AG
JLCPCB Part #
C4983092
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 100uF 150mΩ 16V ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS