T491D336K016AT4160
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
T491D336K016AT4160
JLCPCB Part #
C1959621
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 16V 33uF 800mΩ ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS