PEH228MML3990QE4
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
PEH228MML3990QE4
JLCPCB Part #
C6628371
Package
Plugin,D20.2xL28.7mm
Description
-10%~+30% -40℃~+150℃ 15.24mm 2.135A@100Hz 20.2mm 2000hrs@150℃ 28.7mm 63V 74mΩ@100Hz 990uF Plugin,D20.2xL28.7mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS