PEH228MKL3520QE4
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
PEH228MKL3520QE4
JLCPCB Part #
C5828075
Package
Plugin,D16.2xL28.7mm
Description
-10%~+30% -40℃~+150℃ 1.61A@100Hz 133mΩ@100Hz 15.24mm 1500hrs@150℃ 16.2mm 28.7mm 520uF 63V Plugin,D16.2xL28.7mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS