L1008C1R0MDMIT
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
L1008C1R0MDMIT
JLCPCB Part #
C1881923
Package
1008
Description
1.4A 1uH 70mΩ ±20% 1008 Power Inductors ROHS