EXV477M016S9PAA
MFR.Part #
EXV477M016S9PAA
JLCPCB Part #
C2165708
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 120mΩ@100kHz 16V 470uF 5000hrs@105℃ 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS