EXV476M025A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EXV476M025A9GAA
JLCPCB Part #
C2164813
Package
SMD,D6.3xL5.64mm
Description
-55℃~+105℃ 240mA@100kHz 25V 3000hrs@105℃ 47uF 5.64mm 520mΩ@100kHz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.64mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS