EXV227M6R3A9HAA
MFR.Part #
EXV227M6R3A9HAA
JLCPCB Part #
C2165070
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 220uF 240mA@100kHz 3000hrs@105℃ 300mΩ@100kHz 6.3V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS