EXV227M016S9MAA
MFR.Part #
EXV227M016S9MAA
JLCPCB Part #
C2165351
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 220mΩ 220uF 370mA@100kHz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS