EXV225M050S9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EXV225M050S9BAA
JLCPCB Part #
C1952607
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2.2uF 3000hrs@105℃ 50V 5Ω 60mA@100kHz ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS