EXV157M016A9MAA
MFR.Part #
EXV157M016A9MAA
JLCPCB Part #
C1894909
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 16V 220mΩ 370mA@100kHz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS