EXV157M010S9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EXV157M010S9HAA
JLCPCB Part #
C2165386
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 150uF 240mA@100kHz 3000hrs@105℃ 340mΩ@100kHz 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS