EV108M010A9PAAKPLP
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EV108M010A9PAAKPLP
JLCPCB Part #
C5113413
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10V 10mm 2000hrs@105℃ 595mA@120Hz 80mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD