ELG158M250AT6AA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
ELG158M250AT6AA
JLCPCB Part #
C1582596
Package
Plugin,D35xL52mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 1500uF 2000hrs@105℃ 250V 3.63A@120Hz 35mm 52mm 66mΩ@20kHz ±20% Plugin,D35xL52mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS