EEV687M016S9PAA
MFR.Part #
EEV687M016S9PAA
JLCPCB Part #
C2165727
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 680uF 80mΩ 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS